O klubu

První písemná zmínka o založení Klubu filatelistů v Trutnově pochází z 22. února 1929, kdy byl úředně zapsán místní filatelistický spolek do úředních listin pod názvem Briefmarkensammler-Verein für Trautenau und Umgebung in Trautenau (česky: Spolek sběratelů známek pro Trutnov a okolí v Trutnově). Náhled na úřední záznam o založení prvního filatelistického spolku v Trutnově naleznete zde. »

Po druhé světové válce byl založen nový, český klub filatelistů v Trutnově, který byl zaregistrován ke konci srpna 1945 s osmi zakládajícími členy. Tento klub dnes pod názvem Klub filatelistů 05-76 Trutnov funguje dodnes.

Filatelistický exponát, který vás provede celou historii našeho klubu poutavě, připravil p. Pavel Janata. Prohlédnout si jej můžete zde. »

Výbor Klubu filatelistů v Trutnově:

Předseda klubu: Pavel Janata
Místopředseda klubu a vedoucí revizní komise: Ing. Karel Kubišta